طراحی سایت املاک

آشنایی سایت املاک

هم اکنون ما در عصری به سر میبریم که تکنولوژی در حال پیشرفت هر چه بیشتر است این پیشرفت در زمینه های مختلف و متعددی شکل میگیرد پیشرفت در اینترنت و استفاده از آن باعث شده تا طراحی وب سایت های مختلف مورد توجه زیادی قرار بگیرند هم اکنون بهترین کاری که میتوان برای رونق کسب و کار و سود بیشتر انجام داد تبدیل کسب و کار سنتی به کسب و کار آنلاین است یکی از شغل هایی که میتوان آن را به کسب و کار آنلاین تبدیل کرد و یا در کنار کسب و کار سنتی یک کسب و کار آنلاین هم ایجاد کرد شغل بنگاهی املاک است.

افراد زیادی برای خرید , رهن یا اجاره یک ملک به تمام بنگاه های املاکی محل زندگی یا محل مورد نظر خود سر میزنند و تمام ملک هایی که با موارد مد نظر آنان مطابقت دارد را بررسی میکنند و در آخر هم ممکن است ملک مد نظر و مورد علاقه خود را نیابند . در این هنگام افراد برای بازدید از ملک ها وقت زیادی را هدر داده اند و همچنین رفت و آمد آنان نیز یک خرج اضافی است که در نهایت نتیجه مطلبوبی را نداشته.

پیشنهاد ما به کسانی که قصد خرید خانه , مغازه و… را دارند مراجعه به سایت های املاکی است و پیشنهاد ما به کسانی که بنگاه املاک دارند ایجاد یک بنگاه اینترنتی است

در ادامه به مواردی که در طراحی یک سایت املاکی باید آن ها را مورد توجه قرار داد میپردازیم:

امکانات و ویژگی های طراحی وب سایت املاک:

اگر قصد ایجاد و طراحی یک سایت املاک حرفه ای را دارید میبایست سایت شما از امکانات خوبی برخوردار باشد که در ادامه با آن ها آشنا خواهیم شد :

صفحه تماس با ما

یکی از ویژگی های طراحی سایت املاک ایجاد صفحه ای با عنوان تماس با ما است شما میتوانید در این قسمت راه های ارتباطی خود را قرار دهید همچنین میتوانید آدرس محل کار , شماره تماس و… را در سایت خود ثبت کنید.

مشاهده جغرافیای هر ملک

یکی از کارهایی که میتوانید برای بهتر شدن سایت خود انجام دهید امکان مشاهده جغرافیای هر ملک در سایت شماست . خوب است افراد بتوانند در سایت شما موقعیت دقیق خانه , مغازه یا هر ملک دیگری را مشاهده کنند.

مشاهده جزئیات هر ملک

سعی کنید که در سایت تمام جزئیات ملک ها را ذکر کنید زیرا در این هنگام افراد و کاربران میتوانند بهتر از آن ملک آگاهی پیدا کنند و اگر ملک ویژگی های مد نظر افراد را دارا نبود به سراغ گذینه دیگری بروند شما میتواند در قسمت جزئیات ملک ها مطالبی از متراژ , طبقه , ادرس دقیق , دارا بودن اب برق و گاز , و مشخصات دیگری مثل تعداد اتاق ها و… را ذکر کنید همچنین میتوانید عکس های خوبی را از ملک ها گرفته و در قسمت جزئیات قرار دهید تا افراد بتوانند اطلاعاتی را از عکس ها دریافت کنند مانند نو ساز بودن و..

امکان مقایسه هر ملک با ملک های دیگر

خوب است سایت شما جوری طراحی و ایجاد شود که به راحتی کاربران بتوانند ملک ها را با هم مقایسه کنند مثلا خانه ای را با خانه ی دیگری مقایسه کنند و از جز بهترین ها تعدادی را برای مشاهده حضوری انتخاب کنند.

جستجو پیشرفته املاک

یک از امکاناتی که وجود آن میتواند سایت را حرفه و بهتر جلوه دهد امکان جستجو پیشرفته برای کاربران سایت است خوب است کاربران بتوانند با ویژگی هایی که مد نظر دارند یک ملک را سرچ و جستجو کنند و خیلی سریع و راحت به ملکی که مد نظر دارند دسترسی پیدا کنند گزینه هایی که میتوانید در جستجو پیشرفته آن ها را درج کنید عبارت اند از : متراژ ملک , ادرس ملک , رهن اجاره یا خرید , سقف قیمت , تعداد اتاق , جنوبی یا شمالی , و اطلاعاتی دیگر نظیر این ها

ریسپانسیو بودن سایت

یکی از ویژگی هایی که نه تنها سایت های املاک بلکه تمام سایت ها باید آن را دارا باشند ریسپانسیو بودن سایت یا سازگاری با موبایل و تبلت است در واقع ریسپانسیو نبودن سایت ها دفع مشتریان و کاربران سایت است.

قرار دادن بخش فروش ویژه

شما میتوانید در سایت خود بخشی را با عنوان فروش ویژه ایجاد و طراحی کنید تا افرادی که قصد فروش سریع ملک خود با قیمت مناسب را دارند بتوانند سریع تر به هدف خود برسند این بخش هم برای افرادی که فروشنده هستند و هم برای افرادی که خریدار هستند خوب و مفید است.

مشاوره آنلاین ملکی

افراد و کاربران سایت میتوانند به صورت رایگان و آنلاین در بخش مشاوره آنلاین از شما مشاوره دریافت کنند

در ادامه به طور مختصر با امکانات و ویژگی های طراحی و ایجاد سایت املاک آشنا میشویم :

  • امکان اتصال به درگاه بانکی امن و مطمئن

  • امکان گروه بندی املاک با عنوان رهن , اجاره و فروش

  • پنل ارسال پیامک به مشتریان

  • ایجاد قسمت اخبار و اطلاعیه ها در رابطه با بازار مسکن

  • بخش انتقادات و پیشنهادات

  • بخش سوالات متداول

  • ثبت حساب کاربری برای کاربر جدید

  • هماهنگی در رنگ ها و ظاهر زیبا

و….

مزایای ایجاد و طراحی سایت املاک

تبدیل کسب و کار سنتی به کسب و کار آنلاین مزیت های مختلفی دارد که در ادامه با آنها آشنا خواهیم شد:

کاهش هزینه های املاک

توجه کنید که ایجاد و طراحی یک سایت حرفه ای املاک باعث کم شدن هزینه ها میشود البته در صورتی که سایت خوب و عالی و با توجه به ویژگی های سایت املاک طراحی شده باشد باعث کاهش هزینه ها میشود بنابراین  افراد در هر کجا که وجود داشته باشند میتوانند به مشاهده و بازدید از املاک مختلف اقدام کنند و نیازی به رفت و آمد نیست در نتیجه افراد از دادن هزینه هایی که برای رفت و آمد خرج میکردند فارغ اند.

برند سازی و جلب اعتماد املاکی ها

یکی دیگر از مزیت های طراحی سایت املاک برند سازی و جلب اعتماد مردم و افراد است در واقع طراحی سایت در هر زمینه نه تنها در زمینه املاک باعث جلب اعتماد و اطمینان مردم میشود.

مشتریان و کاربران فرا منطقه ای املاک

توجه داشته باشید که در بنگاه های املاکی فقط افرادی به آنان مراجعه میکنند که از همان منطقه و از همان محله هستند اما در بنگاه اینترنی و در سایت املاک افراد میتوانند از محلات و از شهر های دیگر نیز باشند مثلا افرادی که قصد مهاجرت به شهر دیگری را دارند میتوانند با کمک سایت های املاک از قیمت ها و بقیه جزئیات املاک آن شهر با خبر شوند

 امکان جستجو آسان ملک

افراد میتوانند به راحتی با یک جستجو ساده املاک مد نظر خود را پیدا و آنان را به صورت مجازی مشاهده کنند.

جلوگیری از اتلاف وقت

افراد با یک جستجو ساده میتوانند ملک های مورد نظر خود را پیدا کنند و  از آن ها را در فضای وب و به صورت مجازی دیدن کنند و از جزئیات و قیمت املاک مطلع شوند این کار در زمان خیلی کوتاهی و با یک سرچ صورت میگیرد افراد میتوانند در سایت املاک ملک ها را مشاهده و مقایسه کنند بدون آنکه به رفت و آمد و حضور فیزیکی نیازی داشته باشند.

کاهش هزینه مربوط به تبلیغات املاکی

با ایجاد و طراحی سایت املاک و تبدیل کسب و کار سنتی به کسب و کار آنلاین از هزینه هایی که صرف تبلیغات جلوگیری میشود و شما قادر به انجام روش های تبلیغاتی نوین به جای روش های تبلیغاتی سنتی هستید.

رقابت بنگاه های املاکی

با پیشرفت در تکنولوژی و استقبال فوق العاده از تبدیل کسب و کار سنتی به کسب و کار آنلاین و ایجاد وب سایت ها بیشتر افراد به دنبال طراحی و ایجاد وب سایت در زمینه های مختلف هستند هم اکنون بنگاه های املاکی به دنبال ایجاد بنگاه های اینترنتی و طراحی سایت املاک هستند و اگر هنوز کسب و کار شما به صورت سنتی است و از داشتن یک و ب سایت املاکی محروم هستید سریعا دست به کار شوید تا از این رقابت تنگاتنگی که بین شما و همکارانتان پیش آمده است عقب نمانید.

طراحی سایت املاک در اوج وب چگونه است؟

۱ مشخص کردن اهداف و ارمان ها برای ایجاد یک سایت املاکی

۲ طراحی گرافیکی اولیه سایت املاک

۳ تولید محتوا برای سایت املاک

۴ پشتیبانی سایت

اگر قصد دارید طراحی سایت املاک خود را به کارشناسان و متخصصان بسپارید شرکت اوج وب با داشتن بهترین متخصصان و کارشناسان میتواند گزینه مناسب و بسیاری خوبی برایتان باشد