طراحی سایت پارچه فروشی ها

طراحی سایت ویژه پارچه فروشی ها

طراحی سایت پارچه فروشی یکی از اقداماتی است که در جهت رشد و پیشرفت و سود بیشتر میتوان انجام داد امروزه با پیشرفت تکنولوژی و تبدیل کسب و کار سنتی به کسب و کار آنلاین و طراحی و ایجاد سایت های مختلف مورد توجه قرار گرفته است طراحی سایت در هر زمینه ای میتواند باعث پیشرفت و سود بیشتر شود طراحی سایت پارچه فروشی همانند بقیه سایت ها میتواند باعث رشد و پیشرفت خوب و فوق العاده ای در این زمینه شود . در ادامه این مقاله به نکات ، ویژگی ها و مزایای طراحی سایت ویژه پارچه فروشی ها میپردازیم .

امکانات و ویژگی هایی که خوب است در طراحی سایت پارچه فروشی مورد توجه قرار بگیرد

سایت پارچه فروشی دارای نکات و امکانات خاص و ویژه خود است که در ادامه با آن ها آشنا میشویم :

صفحه درباره ما

بخش درباره ما یکی از امکاناتی است که وجود آن در هر سایتی باید مورد توجه قرار بگیرد شما با ایجاد صفحه درباره میتوانید به معرفی خود در فضای وب بپردازید . همچنین میتوانید در سایت پارچه فروشی خود در بخش درباره ما اطلاعاتی را در رابطه با میزان سابقه ، آدرس نمایندگی ها , لوگو  و… را درج کنید .

صفحه تماس با ما

صفحه تماس با ما همانند بخش درباره ما نیز مهم و بخشی اساسی است شما با ایجاد بخشی با عنوان تماس با ما میتوانید اطلاعاتی را همانند : تلفن تماس ، راه های ارتباطی ، ایمیل ، آدرس محل کار و… را درج کنید.

دسته بندی کالا ها و پارچه ها در سایت پارچه فروشی

شما میتوانید در سایت خود به دسته بندی اجناس بر اساس عناوین اصلی مانند : جنس , رنگ , قیمت , نوع پارچه و… بپردازید . انجام این کار باعث میشود تا کاربران و مشتریان بر اساس دسته بندی بتوانند سریع تر و راحت تر به جنس و پارچه خود دسترسی پیدا کنند .

جستجوی پیشرفته در بین انواع پارچه ها

وجود جستجوی پیشرفته در تمام سایت ها باعث دستیابی هر چه سریع تر و بهتر کاربر به کالا مورد نظر است سایت پارچه فروشی نیز مانند بقیه سایت ها اگر از این امکان برخوردار باشد باعث دستیابی سریع تر مشتریان به پارچه مورد نظر خود میشود در نتیجه این کار باعث جلوگیری از اتلاف وقت میشود و دیگر نیازی به جستجوی زیاد در بین تمام اجناس نیست .

درج اخبار و مقالات مختلف

یکی از اقداماتی که در جهت پیشرفته شدن سایت پارچه فروشی خود میتوانید انجام دهید درج اخبار و مقالات مختلف در رابطه با بازار پارچه است . شما میتوانید مقالاتی را در رابطه با انواع پارچه ها انواع رنگ ها و… در سایت خود بارگزاری کنید . همچنین خوب است از اخبار بروز در هر موضوعی مخصوصا در رابطه با موضوع اطلاعیه های پارچه و بازار پارچه ارائه دهید.

گالری محصولات و پارچه ها در سایت پارچه فروشی

اگر افراد قصد خرید اینترنتی داشته باشند پس به طور حتم نیز به عکس و مشخصات آن نیازمند اند خوب است در کنار بقیه مشخصاتی که در رابطه با یک پارچه ارائه میدهید عکس های مختلف و گاهی نیز کلیپ های مختلفی از پارچه ارائه دهید .

امکان ارسال نظر و پیشنهادات در قسمت پرسش و پاسخ

شما میتوانید در سایت خود امکان ارسال نظر , پیشنهادات و انتقادات را به کاربران سایت پارچه فروشی خود بدهید شما و بقیه کاربران و مشتریان میتوانند از این انتقادات و پیشنهادات استفاده کنند همچنین در قسمت پرسش و پاسخ افراد میتوانند سوالات خود را در رابطه با نحوه فروش و ارسال , قیمت ها , تخفیف ها و… مطرح کنند تا شما به آنها پاسخگو باشید.

بخش سفارش محصولات

اگر قصد فروش اینترنتی محصولات خود را در دارید میبایست بخشی را برای سفارش محصولات ایجاد کنید تا کاربران به راحتی بتوانند محصولات و پارچه های دلخواه خود را سفارش ای دهند.

درگاهی امن و مطمئن

برای فروش اینترنتی و پرداخت هزینه در فضای وب به یک درگاه بانکی امن و مطمئن نیازمند هستید تا کاربران و مشتریان سایت پارچه فروشی شما بتوانند با خیالی اسوده هزینه اجناس را پراخت کنند.

ریسپانسیو بودن سایت پارچه فروشی

سایت پارچه فروشی شما میبایست سازگاری کاملی با انواع گوشی های اندروید و تبلت ها داشته باشد . یکی از نکات مهمی که در طراحی سایت باید به آن توجه کرد ریسپانسیو بودن یا سازگاری با تلفن و تبلت است .

ظاهر خوب و زیبا

یکی از چیز هایی که یک کاربر در نگاه اول آن را مشاهده و بررسی میکند ظاهر خوب سایت است . در گاهی اوقات ظاهر خوب سایت باعث ماندگاری و به یاد ماندن سایت در ذهن کاربران میشود .

و امکانات دیگری که به طور مختصر با آنها آشنا میشویم :

  • نشان دادن موجودی هر محصول

  • چند زبانه بودن سایت

  • ایجاد صفحه نظرسنجی

  • بارگزاری مقالات آموزشی

  • سرعت لود بالا

  • و….. .

مزایای طراحی و ایجاد سایت پارچه فروشی

طراحی سایت پارچه فروشی مزایای خوبی دارد که در ادامه به آن خواهیم پرداخت :

مشتریان فرا منطقه ای

با طراحی و ایجاد یک سایت حرفه ای و خوب پارچه فروشی شما دارای مشتریان بیشتری میشوید در فروشگاه فیزیکی مشتریان شما معمولا افرادی هستند که در نزدیکی شما و در شهر شما ساکن هستند اما در فروشگاه اینترنتی خود ممکن است مشتریانی از مناطق و حتی شهر های مختلف داشته باشید.

درآمد و سود بیشتر

یکی از مهم ترین مزایای طراحی سایت پارچه فروشی درآمد و سود بیشتر است با طراحی سایت پارچه فروشی شما دارای مشتریان بیشتر و فرا منطقه ای هستید و در نتیجه مشتریان بیشتر درآمد و سود بیشتر را دارد.

فروشگاه شبانه روزی پارچه

با ایجاد و طراحی سایت پارچه فروشی شما دارای یک مزیت دیگر نیز میشوید . شما در کنار ایجاد یک فروشگاه اینترنتی پارچه یک فروشگاه شبانه روزی پارچه نیز ایجاد کرده اید با طراحی سایت پارچه فروشی افراد و مشتریان شما در هر زمانی از روز و در هر روزی حتی روز های تعطیل میتوانند محصولات شما را خریداری کنند در صورتی که شما با داشتن فروشگاه فیزیکی در سطح شهر محدودیت زمانی دارید اما در فروشگاه اینترنتی شما محدودیت زمانی نقشی ندارد و در زمان و هر ساعتی امکان خرید و فروش وجود دارد این مزیت نتیجه ای جز درآمد بیشتر و مشتریان بیشتر را در پی ندارد.

معرفی و برند سازی

با ایجاد یک فروشگاه اینترنتی در فضای وب شما به معرفی و برند سازی نیز میپردازید اگر یک فروشگاه فیزیکی دارید فقط به افرادی که در نزدیکی شما و حداکثر در شهر شما ساکن هستند معرفی شده اید اما با ایجاد یک سایت پارچه فروشی حرفه ای شما خود را به افراد و کاربران زیادی معرفی کرده اید .

رقابت در بین پارچه فروش ها

به دلیل پیشرفت علم در تکنولوژی و گرایش مردم به خرید و فروش اینترنتی ، طراحی سایت یک اقدام بسیار مهم و اساسی است که باعث سود بیشتر و مشتریان بیشتری میشود طراحی سایت در هر زمینه و هر شغلی باعث جذب مشتری میشود و افراد به دنبال طراحی سایت هستند هم اکنون افراد بسیار زیادی دارای یک سایت پارچه فروشی هستند اگر شما هم دارای یک فروشگاه فیزیکی هستید و کسب و کار خود را بروز نکرده اید سریعا دست به کار شوید تا همکاران شما از شما پیشی نگرفته اند . این یک رقابت بین پارچه فروش هاست تا عقب نمانده اید یک سایت خوب را طراحی کنید.

کم شدن رفت و آمد و جلوگیری از ترافیک

با طراحی سایت پارچه فروشی افراد میتوانند در هر مکانی که هستنند خرید خود را انجام دهند و نیازی به رفت و آمد نیست عدم رفت و آمد هم باعث جلوگیری از ترافیک میشود و هم از اتلاف وقت و هزینه جلوگیری میکند.

ارتباط بیشتر با مشتریان در سایت پارچه فروشی

هنگامی که یک سایت حرفه ای پارچه فروشی را طراحی میکنید میتوانید به صورت غیر مستقیم و در فضای وب به صورت آنلاین با مشتریان و کاربران سایت ارتباط برقرار کنید . در واقع مشتریان میتوانند سوالات و صحبت های خود را در سایت شما مطرح کنند.

با وجود این همه مزیت آیا باز هم به فکر طراحی یک سایت حرفه ای پارچه فروشی نیستید ؟

سئو و بهینه سازی خوب

توجه کنید که سئو سایت یکی از مهم ترین چیز هایی است که در طراحی سایت پارچه فروشی اهمیت بسیاری دارد . اگر بخواهید از رقبای خود پیشی بگیرید باید به نکاتی توجه کنید و سئو خوب یکی از نکاتی است که توجه به آن باعث پیشی گرفتن از رقبا میشود شما با بهینه سازی سایت خود میتوانید به رتبه خوبی در گوگل دسترسی پیدا کنید و محتوای خوب و مناسب باعث برخورداری از سئو و رتبه خوب میشود . پش پیشنهاد میکنیم از کلمات کلیدی در محتوای سایت خود استفاده کنید.

اگر دوست دارید یک سایت پارچه فروشی خوب و حرفه ای طراحی کنید میتوانید این کار را به کارشناسان و متخصصان شرکت اوج وب بسپارید.