تکنیک های افزایش رتبه سایت در گوگل

تکنیک های افزایش رتبه سایت در گوگل

همانطور که شما هم می دانید گوگل سالی یکبار سیستم الگوریتم خود را عوض می‌کند و آن را بهبود می‌دهد تا از مطالب کپی شده و فیک و غیر واقعی جلوگیری کند هرچند راز های موتورهای جستجوگر پنهان می باشد ولی نکات و اصولی را می توان در طراحی سایت پیاده نمود که این کار باعث افزایش رتبه در گوگل شود که در در این مقاله قصد داریم تکنیک های افزایش رتبه سایت در گوگل را با یکدیگر بررسی کنیم.

تکنیک های افزایش رتبه وب سایت در موتورهای جستجوگر از جمله گوگل

۱. تولید محتوای منحصر به فرد و غیر کپی

همانطور که در مقاله کاهش رتبه الکسا گفته شد یکی از مهم ترین موارد منحصر به فرد بودن یک سایت از نظر گوگل داشتن مطالب غیر تکراری و ناب می باشد زیرا الگوریتم گوگل می تواند بفهمد که آیا متن وبسایت شما کپی شده است یا خیر در صورتی که کپی شده باشد نه تنها جریمه می‌کند بلکه نتایج گوگل شما را نیز دستکاری می کند.

مثلاً اگر وب سایت شما در زمینه خدمات بازاریابی و فروش فعالیت می کند می‌تواند موارد مراقبت های زیبایی را درون سایت خود بگذارد زیرا این کار باعث میشود مخاطبین شما نامرتبط بودن مقاله را با سایت تشخیص دهند و سریع از آن وب سایت خارج شوند که این باعث می شود گوگل شما را پنالتی کند
پس به فکر ایجاد محتوایی از خود و غیره کپی شده باشید.

۲. تراکم کلمات کلیدی

سعی نمایید مقاله را که می نویسید بین ۳۰۰ تا ۱۵۰۰ کلمه باشد زیرا کمتر از آن امکان دارد گوگل آن را بررسی نکند و بیشتر از آن امکان دارد که کاربر خسته شود و مطالعه آن کند باشد و سایت شما را ببندد حتما سعی کنید کلماتی را که به کار می بردید دارای یک کلمه کلیدی باشد و چندین بار از آن کلمه کلیدی در مقاله خود استفاده نمایید تا گوگل متوجه شود این مقاله شما حول و محور چه موضوعی می باشد.

۳. لینک ها تایید کننده یک سایت با کیفیت هستند

یکی از مهم ترین عامل های ارتباط بین صفحات وب سایت ها لینک ها میباشند که به دو نوع لینک دهی داخلی و لینک دهی خارجی تقسیم می شود.لینک دهی داخلی باعث می‌شود شما بین مطالب و مقالات سایت خود ارتباط برقرار کنید که این عمل باعث ایندکس شدن بهتر مطالب سایت شما در گوگل میشود.

لینک دهی خارجی یعنی سایت شما از نظر کیفیت و مطالب مورد تایید یک وبسایت خارجی دیگر می باشد که آن وب سایت مخاطبین خود را تشویق به سمت سایت شما می نماید که از منظره گوگل این نکته مهم تر و بهتر می باشد و باعث افزایش رتبه سریعتر شما در گوگل می شود.

۴.به روز رسانی محتوا به صورت منظم

همانطور که در مقاله ۸ راهکار برای کاهش رتبه الکسا گفته شد:
«اگر مطالب سایت را به روز نگه دارید سرعت چشمگیری در رتبه بندی های گوگل و الکسا خواهید داشت علاوه بر موتورهای جستجوگر به منظم بودن تاریخ ارسال مطالب دقت دارند مثلاً اگر شما سایت خود را هفته ای یکبار به روز نمایید بسیار ارزشمند تر از سایت می باشد که در یک هفته ۱۰ مطلب می گذارد و در هفته دیگر دو مطلب».

۵. نام عکس ها

آیا تا به حال دقت کرده اید که عکسهایی که شما در اینترنت سرچ میکنید بر چه اساس جستجو می‌شوند؟
گوگل قادر به تشخیص عکس های مرتبط نمی باشد پس هر عکس دارای یک نام و یا alt می باشد که این نام باعث می شود موتورهای جستجوگر تشخیص دهند که تصویر شما مربوط به چه موضوعی می باشد پس حتما دقت نمایید که برای هر عکس نام مربوط به همان عکس را درج نمایید.

۶.سرعت وب سایت

حتماً دقت نمایید که سرعت وب سایت نه تنها تأثیر بر روی مخاطبان شما می گذارد بلکه برای موتورهای جستجوگر نیز مهم می باشد زیرا در صورتی که سایت شما بیش از چند ثانیه طول بکشد مخاطب شما را خسته نماید باعث می‌شود که شما مخاطب خود را از دست بدهید و حتی موتورهای جستجوگر نیز به شما یک نمره منفی می دهند.

۷. نقشه وب سایت

داشتن نقشه وب سایت فقط برای گوگل مهم میباشد زیرا گوگل می تواند تمامی صفحات شما را به درستی ایندکس و بررسی نماید به غیر از این هیچ ارزشی برای کاربران شما ندارد و فقط و صرفاً برای موتورهای جستجوگر قابل استفاده می باشد بنابراین به این نکته توجه نمایید.

۸.بهینه سازی عکس ها و فیلم ها

در هنگام قراردادن تصویر شاخص حتماً دقت نمایید که عکس های خود را کم حجم نمایید زیرا در صورتی که عکس سایت شما حجم زیادی را داشته باشد، باعث می شود:
۱. فضای زیادی از هاست شما را اشغال شود.
۲. سرعت لود وبسایت شما را کاهش دهد.
۳. گوگل نیز به شما نمره منفی می دهد.

بنابراین برای قرار دادن تصویر شاخص، از برنامه فتوشاپ برای کم کردن حجم عکس های خود استفاده کنیدکه این مورد را در آینده به صورت کامل و جامع به شما عزیزان آموزش خواهیم داد. اما برای استفاده فعلی شما آموزش مختصری را در ادامه ارائه میدهیم:

“شما میتوانید عکس خود را در فتوشاپ باز نمایید سپس از قسمت گزینه فایل بر روی گزینه(  save for web and devices) کلیک نمایید تا عکس شما با کیفیت بالا و حجم کم ذخیره گردد حتماً دقت نمایید که کیفیت عکس شما بین ۶۰ تا ۷۵ درصد باشد و فرمت jpg را داشته باشد.”

برای فیلم های خود سعی نمایید در سایت خود آن را بارگذاری نکنید و بیشتر از سایت های ویدیو های اشتراکی مانند آپارات و یوتیوب استفاده نمایید و کد نمایش فایل ویدیویی را در وب سایت خود بگذارید.

همچنین به این نکته دقت داشته باشید که گوگل حدوداً ۹۰ روز یکبار تمامی سایت ها را بررسی می‌کند و امکان دارد رتبه سایت شما چند ماه یکبار تغییرات را حس نماید.

اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *