۹ راهکار و قواعد برای انتخاب یک دامنه مناسب

[cz_title css_animation=”fadeInRight” id=”cz_86276″]

راهکارهایی از انتخاب دامنه مناسب به همراه معرفی سامانه های پیشنهاد دهنده نام ( دامنه )

اگر که میخواهید در مورد انتخاب دامنه اطلاعات بیشتری کسب نمائید در این پست با ما همراه باشید.

[/cz_title][cz_gap height=”40px”]

[cz_image id=”cz_100163″ image=”3393″][/cz_image]
[cz_title icon_before_type=”icon” id=”cz_106691″ icon=”fa czico-116-internet”]

دامنه چیست ؟

دامنه یعنی آدرس اینترنتی وب سایت شما در اینترنت که افراد با کمک آن می تواند به شما دسترسی پیدا کنند.
دامنه قدم اول در تهیه و طراحی یک سایت است.
تصور کنید تصمیم بر این گرفته اید که شعبه دوم مغازه خود را در اینترنت تاسیس کنید در این صورت مشتریان شما نیاز به یک آدرس اینترنتی دارند تا به سوی شما هدایت شوند به این آدرس اینترنتی دامنه می گویند.
در اصل آدرس اینترنتی کسب و کار آنلاین شما همان دامنه است که پس از www قرار می‌گیرد.[/cz_title]

[cz_title id=”cz_108276″]

ویدیو : انتخاب نام یک دامنه مناسب برای سایت شما

[/cz_title][cz_gap height=”40px”]

[cz_gap height=”40px”]
[cz_title id=”cz_90486″]

چگونه یک دامنه خوب انتخاب کنیم؟

۱. منحصر به فرد بودن نام دامنه

اولین شرط در داشتن یک دامنه خوب منحصر به فرد بودن نام یک دامنه است نام دامنه نباید کپی برداری از نامه های برند بزرگ و مشهور باشد. توجه کنید که اعتبارش ما متعلق به شما و اعتبار دیگر آن متعلق به خودشان اگر این کار از نظر قانونی مشکل ساز باشد اما قطعاً در آینده به اعتبار شما لطمه خواهد زد پس به هیچ عنوان از نام برندهای دیگر استفاده نکنید.

۲. نام دامنه با نام برند یکسان باشد!

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین مواردی که باید در انتخاب دامنه توجه کرد این است که نام دامنه با نام برند یکسان باشد و نام برند خود را به عنوان نام دامنه انتخاب کنید.این کار علاوه بر این که باعث جلب اطمینان مشتریان اینترنتی شما می شود باعث برندسازی بهتر نیز می شود.

۳. کوتاه بودن نام دامنه

توجه کنید نام دامنه شما کوتاه و حداکثر ۱۲ حروف باشد.اگر از نام های کوتاه استفاده کنید باعث می‌شود نام دامنه شما قابل خواندن و به خاطر سپردنی می باشد.در کل نامهای طولانی و بلند قابل خواندن و به خاطر سپردنی نیستند.توصیه می‌شود نام دامنه خود را کوتاه و مفهومی انتخاب کنید البته شما می توانید نام سازمان یا شرکت خود را به صورت مخفف به عنوان دامنه نیز به ثبت برسانید.[/cz_title]

[cz_image id=”cz_66918″ image=”3392″][/cz_image]
[cz_image id=”cz_49644″ image=”3394″][/cz_image][cz_gap height=”300px”][cz_gap height=”119px”][cz_image id=”cz_31260″ image=”4068″][/cz_image]
[cz_title id=”cz_51455″]

۴. همان اول نام دامنه خود را با ir. به ثبت برسانید

توصیه می‌شود دامنه خود را با پسوند .ir سریعتر به ثبت برسانید زیرا قسمتی یا تمامی فعالیت وب سایت شما به کشور ایران مربوط است.هم اکنون ثبت دامنه با پسوند دات آی آر بیشتر امکان پذیر است.به هر حال ثبت دامنه خود با پسوند .ir باعث به یاد ماندن بیشتر وب سایت شما میشود.

۵.ساده بودن دامنه

سعی کنید نام دامنه شما نوشتار ساده ای داشته باشد و تا حد امکان از کلماتی که سخت تایپ میشود دوری کنید و از کلمات ساده و روان استفاده بیشتری داشته باشید.اگر شما از نام های سخت و پیچده ای استفاده کنید باید بگویم که ممکن است مشتریان خود را از دست بدهید و مطمئن باشید کاربر از آن استقبال نمیکند.پس سعی خود را به کار گیرید و در انتخاب دامنه از نوشتار ساده و روان استفاده کنید تا برای افراد به خاطر سپردن آن آسان باشد.

۶. استفاده از اعداد و کاراکتر ممنوع!

موقعی که شما برای اولین بار در اینترنت به سرچ نام دامنه دل خواه خود میپردازید با نام های مشابه بسیاری که قبلا به ثبت رسیده اند روبه رو میشوید و شما نمیتوانید یک نام دامنه آزاد برای خود یافت کنید در این هنگام بعضی از افراد از اعداد یا کاراکتر مثل اندرلاین استفاده میکنند. استفاده اعداد در دامنه موجب میشود که افراد برای آمدن به فروشگاه اینترنتی شما دچار مشکل شوند مثلا اگر نام یک دامنه ketabnak4.ir  باشد ممکن است بعضی افراد ان را به صورت ketabnakfor.com جستجو کنند.

توصیه ما برای موفقیت شما در کسب و کار انلاین این است که تا جایی که ممکن است از اعداد و کاراکتر ها استفاده نکید تا نام دامنه شما شکل ظاهری بهتری داشته باشد.

[/cz_title]

[cz_title id=”cz_86981″]

٧. نوشته شدن نام دامنه به یک صورت

توجه کنید یکی از مهم ترین نکات در انتخاب کردن یک دامنه خوب این است که نام دامنه ی شما به یک شکل نوشته شود که اگر بخواهید وستان خود را به صورت تلفنی به وب سایت خود راهنمایی کنید انها دچار مشکل نشوند.مثلا اگر نام دامنه شماkar.as.ir  باشد ممکن است ان را بعد از شنیدن با اسم car.as.irاشتباه بگیرند و وارد سایت اشتباه بشوند.

٨. عجله ممنوع!

در انتخاب دامنه به هیچ عنوان عجله نکنید بعضی افراد فرصت زیادی را برای انتخاب نام دامنه صرف نمیکنند و وقتی یک نام دامنه آزاد یافت کردند به سرعت و در اولین فرصت به ثبت آن اقدام میکنند.در صورتی که انتخاب یک نام دامنه خوب قدمیست به سوی موفقیت شما در کسب و کار اینترنتی!

توصیه ما این است که برای انتخاب دامنه ی خود وقت زیادی صرف کنید و با دقت تمام یک نام دامنه ی خوب را انتخاب کنید زیرا اگر نام دامنه خود را اشتباهی انتخاب کنید تغییر نام دامنه امکان پذیر نمیباشد.[/cz_title]

[cz_gap][cz_image id=”cz_60926″ image=”3396″][/cz_image]
, ,
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *