طراحی سایت ویژه رستوران ها و کافی شاپ ها

[cz_gap]
[cz_title id=”cz_39819″ cz_title=””]

طراحی سایت ویژه رستوران ها و کافی شاپ ها

امروزه با گسترش اینترنت و تبلیغات اینترنتی ، استفاده از روش های تبلیغاتی قدیم مثل توزیع تراکت و کاتالوگ در بین مردم به مرور کمتر و کمتر میشود . و گرایش افراد به روش تبلیغات نوین و پیشرفته بیشتر شده است . طراحی سایت یک روش تبلیغاتی نوین و عالی است که به افراد کمک میکند تا شغل و برند خود را به مردم معرفی کنند . رستوران داران نیز میتوانند با طراحی سایت رستورانی به سود بیشتر ، مشتریان زیاد تر و معرفی بهتر دست یابند .

در ادامه ی این مقاله به طراحی سایت ویژه رستوران ها و کافی شاپ ها میپردازیم :

[/cz_title]

[cz_image id=”cz_78968″ image=”4292″][/cz_image]
[cz_gap]
[cz_image id=”cz_105202″ image=”4294″][/cz_image]
[cz_title id=”cz_13542″]

انواع طراحی سایت های رستورانی

۱- طراحی سایت معرفی رستوران و کافی شاپ

هدف این گونه سایت ها معرفی و برند سازی در فضای وب است یعنی شما با ایجاد این مدل از سایت میتوانید به معرفی رستوران ، خود ، شعبات دیگر و… بپردازید همچنین در این نمونه از سایت میتوان تصاویر و عکس های مختلفی از فضای رستوران و کافی شاپ در سایت بارگزاری کرد.

۲-  طراحی سایت رستوران ویژه فروش آنلاین

در این مدل از سایت هدف فروش آنلاین غذا است یعنی با طراحی و ایجاد تعدادی اپشن مانند : یک درگاه امن و مطمئن برای پرداخت آنلاین ، سفارش غذا ، بخش تصاویر غذا ها و… میتوان به فروش غذا پرداخت . روش پرداخت نیز به سه مدل صورت میگیرد : ۱ به صورت آنلاین با استفاده از درگاه بانکی ۲ به صورت حضوری در هنگام تحویل غذا درب منزل  ۳ به صورت حضوری در هنگام تحویل غذا درب رستوران

۳- طراحی سایت رستوران سنتی

در طراحی سایت رستوران سنتی از عکس و تصاویر سنتی استفاده میشود تا فضای سایت با فضای رستوران مطابقت داشته باشد . در سایت سنتی میتوان فهرستی از انواع غذای های سنتی و ایرانی ارائه داد.

۴- طراحی سایت آموزش غذا

در این نمونه از سایت ها کاربران و کد بانو های آشپز با عضویت در سایت میتوانند تصاویری از غذای هایی خود آنها را تهیه کرده اند در سایت بارگزاری کنند و به آموزش آن بپردازند در واقع این نمونه از سایت یک نمونه سایت آموزش اشپزی هم به حساب می آید.

۵- طراحی سایت تهیه غذا

این نمونه از سایت ها ویژه آشپزانی هست که قصد گرفتن سفارش تهیه غذا از مؤسسات و رستوران های مختلف را دارند افراد میتوانند با ایجاد و طراحی این نمونه از سایت ها از رستوران ها و تالار های مختلفی سفارش غذا بگیرند.[/cz_title]

[cz_gap]
[cz_title id=”cz_24115″]

امکانات و ویژگی های طراحی سایت رستورانی

سایت رستورانی ویژگی های مخصوص به خود را دارد که پیاده سازی آنها در سایت باعث حرفه ای شدن آن میشود رعایت برخی نکات مانند : استفاده از کلمات کلیدی و… نیز باعث بالا رفتن رتبه گوگل و در نتیجه موفق بودن سایت رستورانی میشود .

اگر قصد شما از طراحی سایت رستوران فقط معرفی و برند سازی است سایت شما به عنوان یک معرف خوب در فضای وب است و ویژگی هایی مخصوص به خود را دارد و اگر میخواهید با طراحی سایت به فروش آنلاین غذا بپردازید باید تعدادی اپشن به سایت اضافه شود که هم وقت بیشتر و هم هزینه بیشتری نیازمند است اپشن های مختلفی که در طراحی یک سایت فروش غذا مورد استفاده قرار میگیرد عبارت اند از : یک درگاه پرداخت مطمئن برای پرداخت اینترنتی ، صفحه عضویت کاربر ، سفارش غذا ، نحوه ارسال و… . و اگر شما دوست دارید یک سایت خوب برای اموزش غذا ، انواع شیرینی ، نوشیدنی و… از طریق خانم های خانه دار و خودتان طراحی کنید که همان طراحی سایت آموزش غذا است باید از ویژگی هایی مانند : صفحه عضویت آشپز ، امکان بارگزاری عکس توسط کاربران ، امکان ارسال پیشنهادات و نظرات به غذا ها و… در سایت استفاده شود.

به هر حال ما در اینجا به تعدادی از امکانات و ویژگی هایی که در سایت های رستورانی مورد استفاده اند نام میبریم :[/cz_title]

[cz_image id=”cz_103635″ image=”4293″][/cz_image]
[cz_gap]
[cz_image id=”cz_68553″ image=”4295″][/cz_image]
[cz_title id=”cz_29511″]

صفحه درباره ما و تماس با ما

صفحه درباره ما و تماس با ما یک بخش مهم و اساسی در هر سایت است در سایت های رستورانی نیز این بخش از جایگاه خاصی برخوردار است . اگر سایت های رستورانی با هدف معرفی و برند سازی هم ایجاد شوند که میتوان این بخش را یکی از مهم ترین بخش های آن نام برد . در این دو بخش مهم میتوان اطلاعاتی مانند : آدرس محل کار ، آدرس نمایندگی های دیگر ، سابقه کار ، تلفن تماس ، راه های ارتباطی و… را درج کرد .

امکان ایجاد کامنت توسط مشتریان سایت رستوران

افراد برای سفارش غذا ابتدا میبایست یک حساب کاربری برای خود ایجاد کنند و اطلاعاتی را شامل : نام ، شماره تلفن ، آدرس منزل و… را درج کنند.

امکان جستجوی پیشرفته در بین غذا ها در سایت ویژه رستوران

کاربران و مشتریان سایت رستوران و کافی شاپ شما میتوانند با جستجوی پیشرفته به سرعت به غذای مورد نظر خود دست یابند.

امکان درج تصویر هر غذا به صورت ۳۶۰ درجه

در کنار نام ، مشخصات و قیمت هر غذا خوب است تصاویری از زاویه های مختلف غذا نیز موجود باشد زیرا افراد اگر با آن غذا آشنایی مناسبی نداشته باشند میتوانند اطلاعات خوبی را از این تصاویر به دست آورند.

امکان سفارش آنلاین در سایت ویژه فروش غذا

اگر شما قصد فروش انلاین غذا ها را در سایت رستورانی خود دارید پس برای سفارش گرفتن غذا ها به یک بخش با عنوان سفارش غذا نیازمند هستید تا افراد بتوانند در این بخش غذا های مورد نظر خود را با هر تعداد و هر قیمتی خریداری کنند.

قابلیت پرداخت هزینه غذا به صورت آنلاین در بخش کیف پول

اگر شما قصد فروش غذا ها را به صورت آنلاین دارید و میتوانید در سایت خود سفارش بگیرید پس میبایست بخشی را با عنوان کیف پول ایجاد کنید تا افراد و مشتریان سایت رستورانی شما بتوانند هزینه ها را به صورت انلاین و در درگاهی امن و مطئمن بپردازند[/cz_title]

[cz_gap]
[cz_title id=”cz_81679″]

درگاه امن و مطمئن در سایت رستوران

امنیت در هر سایتی یک موضوع مهم و اساسی است اگر هدف شما طراحی و یاجاد یک سایت رستورانی ویژه فروش غذا به صورت آنلاین است پس به طور حتمی به یک درگاه بانکی امن و مطمئن برای پراخت هزینه ها در سایت خود نیازمند هستید.

امکان درج نظرات توسط مشتریان سایت کافی شاپ و رستوران

خوب است افراد بتوانند در رابطه با طعم غذا ، کیفیت ارسال ، کیفیت سایت و… نظرات خود را بیان کنن . این نظرات میتواند به هم به شما در جهت بهتر شدن سایتان کمک کند هم به کاربران دیگر در سفارش غذا

سئو و بهینه سازی سایت رستوران

سئو و بهینه سازی یک موضوع مهم در طراحی سایت است در طراحی سایت رستوران نیز مانند بقیه سایت ها باید به این موضوع توجه بسیاری کرد بهینه سازی خوب سایت باعث بالا رفتن رتبه گوگل و در نتیجه موفق بودن آن میشود برای بالا رفتن رتبه گوگل میتوان از کلمات کلیدی در محتوای سایت استفاده کرد.

امکان رزرو میز در سایت ویژه رستوران

یکی از امکانات و ویژگی هایی که وجود آن سود آور و خوب است امکان رزرو میز در سایت رستورانی شماست افراد برای موضوع های مختلف مثل : جشن تولد ، سالگرد ازدواج ، مهمانی های زیارتی و…. به دنبال رزرو میز هستند . این ویژگی به افراد کمک میکند تا به صورت غیرحضوری و به صورت آنلاین میز مورد نظر خود رزرو کنند همچنین خوب اس افراد بیتوانند در کنار رزرو میز سفارش غذا ، کیک و… را هم بدهند.

اخبار و مقالات آموزشی

شما میتوانید در سایت خود اخبار داغ و بروز را درج کنید همچنین میتوانید بخشی را با عنوان مقالات آموزشی ایجاد کنید و مقالاتی در رابطه با : آموزش انواع کیک ، غذا و… را بارگزاری کنید اگر مایل هستید میتوانید آموزش تعدادی از غذا ها ، کیک ها و دسر هایی که در رستوران سرو میشود را از زبان آشپز ظبط کرده و در سایت بارگزاری کنید تا هم کاربران و مشتریان از نحوه تهیه آنان مطلع شوند و هم اگر در مواقعی تصمیم به تهیه آن در خانه کردند از سایت شما و از مطالب درج شده در سایت استفاده کنند.

معرفی نمایندگی های رستوران

در صورت وجود نمایندگی و شعبات دیگر میتوانید تصاویر ، آدرس ، نوع خدمات و… نمایندگی های دیگر را در سایت خود درج کنید.

ریسپانسیو بودن سایت رستورانی

ریسپانسیو بودن و سازگاری با موبایل و تبلت یک موضوع مهم در طراحی سایت است زیرا امروزه بیشتر کاربران فضای مجازی از موبایل و تبل استفاده میکنند . توصیه میشود در طراحی سایت رستورانی خود به این نکته توجه بسیاری کنید.

محتوا و ظاهر خوب سایت

محتوای خوب میتواند باعث رتبه دهی بالای گوگل به سایت شما شود همچنین وقتی کاربری به سایت مراجعه میکند در اولین نگاه ظاهر و محتوای سایت را مشاهده و بررسی میکند پیشنهاد ما به شما این است که در طراحی سایت رستورانی خود از رنگ های آرامش بخش ، فونت های زیبا ، محتوا قابل فهم و روان ، عکس های زیبا و با کیفیت در رابطه با موضوع رستوران و…. استفاده کنید

شرکت اوج وب با به کارگیری تمام ویژگی ها و امکاناتی که یک سایت رستورانی باید آن را شامل باشد میتواند یک سایت خوب را برای شما طراحی کند.[/cz_title]

[cz_image id=”cz_63493″ image=”4304″][/cz_image]
[cz_gap]
[cz_image id=”cz_14769″ image=”4305″][/cz_image]
[cz_title id=”cz_66883″]

مزایای طراحی سایت رستورانی

طراحی سایت رستورانی میتواند مزایای خوبی برای شما داشته باشد که در ادامه با آن آشنا خواهیم شد :

برند سازی

یکی از مزایای طراحی سایت رستورانی برند سازی و معرفی بهتر به مردم است . شما با ایجاد یک سایت رستورانی خوب علاوه بر معرفی بهتر و بیشتر خود و رستوران خود به مردم برند سازی نیز کرده اید برند سازی برای تمام سایت های رستورانی است اما به شرطی که سایت رستورانی زیبا و بروز طراحی شده باشد و اطلاعات کامل و جامعی را از رستوران به صورت تصویری و متنی به کاربران و مشتریان ارائه دهد.

مشتریان بیشتر

با ایجاد و طراحی سایت رستورانی شما به جذب مشتریان میپردازید یعنی با طراحی یک سایت حرفه ای ویژه رستوران و کافی شاپ خود دارای مشتریان بیشتری نیز میشوید نتیجه این مشتریان بیشتر و جذب مشتری افزایش درآمد و سود بیشتر است.

افزایش درآمد

در واقع با ایجاد سایت ویژه رستوران ، برند سازی ، فروش آنلاین و… به افزایش درآمد و سود بیشتر دسترسی پیدا میکنید شما در سایت خود میتوانید در کنار کسب و کار فیزیکی کسب و کار آنلاین و فروش آنلاین نیز داشته باشید که نتیجه این کار هم چیزی جز سود بیشتر نیست همچنین برند سازی و معرفی گسترده در بین مردم هم باعث جذب مشتریان هم به صورت آنلاین و هم به صورت حضوری میشود.[/cz_title]

[cz_gap]
[cz_title id=”cz_77954″]

ارتباط بیشتر

یکی دیگر از مزایای طراحی سایت رستوران ارتباط بیشتر بین مشتری و شماست . شما با ایجاد بخشی به عنوان پرسخ و پاسخ یا انتقادات و پیشنهادات میتوانید با مشتریان خود ارتباط بهتری داشته باشید همچنین مشتریان و کاربران میتوانند سوالات ، انتقادات ، پیشنهادات و صحبت های خود را در هر موضوعی بیان کنند.

رفع مشکلات رستوران

کاربران و مشتریانی که یک غذا را خریداری کرده اند و به هر دلیلی از نحوه سفارش ، نحوه ارسال یا طعم غذا ناراضی بوده اند میتوانند مشکلات خود را در بخش انتقادات بیان کنند مثلا اگر غذایی دیر به دستشان رسیده یا نحوه سفارش برایشان مشکل ساز بوده است میتوانند آن را بیان کنند تا شما از مشکلات سایت و رستوران خود مطلع باشید و برای رفع آن بکوشید.

صرفه جویی در زمان

با توجه به اینکه وقت با ارزش و گران بهاست با طراحی سایت رستوران افراد میتوانند در کمترین زمان و با چند کلیک در خانه ، محل کار یا هر جای دیگر غذای مورد علاقه و مورد نظر خود را سفارش و خریداری و آن را درب منزل خود دریافت کنند . هر کس به دنبال صرفه جویی در وقت خود پس روش سفارش آنلاین غذا میتواند جایگزین خوبی برای سفارش و خرید حضوری غذا باشد .

مراحل ساخت و طراحی سایت ویژه رستوران داران در شرکت اوج وب:

۱- مشخص کردن اهداف و نیاز ها

۲- شروع طراحی گرافیکی سایت

۳- تولید محتوا و طراحی سایت

۴- تست و آموزش سایت

۵- تحویل سایت

۶- پشتیبانی

کلام آخر

در این مقاله به امکانات ، ویژگی ها ، مزایای طراحی سایت رستوران پرداختیم علاوه بر این با انواع سایت های رستورانی و نحوه ساخت سایت رستوران در شرکت اوج وب هم آشنا شدید .

اگر قصد طراحی سایت رستورانی خود را دارید و علاقه من هستید که این کار را به افراد متخصص بسپارید شرکت اوج وب گزینه مناسبی برای شماست اوج وب با بکار گیری از بهترین امکانات و ویژگی ها میتوان سایتی حرفه ای و عالی را برای شما طراحی کند .[/cz_title]

[cz_image id=”cz_15444″ image=”4307″][/cz_image]
اشتراک گذاری:

مایل به ثبت دیدگاه هستید؟

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *